علی‌اکبر جوانفکر

Colored dice with white background

علی‌اکبر جوانفکر (زادهٔ ۱۳۳۸ در تهران) کنشگر سیاسی، مدیرعامل سابق خبرگزاری ایرنا، مدیر موسسه مطبوعاتی ایران و مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور دوره نهم و دهم ایران است.

گفتاوردها

در پاسخ به اظهارات حداد عادل

 • اگر میزان رای ملت است که هست، همگان بی هیچ عذر و بهانه ای باید در برابر انتخاب مردم چه خوب یا بد سر تسلیم فرود آورند سر تسلیم فرود آورند و از سلب آزادی و محدود کردن دایره انتخاب آنها بپرهیزند و الا نتیجه همان خواهد شد که دکتر احمدی نژاد خطاب به حداد گفت: 'من از دایره جن و ملک بیرونم' ، یا آن پیرمرد روستایی که به وزیر کشاورزی دولت روحانی گفت: 'خودتان می دانید و مملکت تان!'
  • در پاسخ به اظهارات حداد عادل، 1399[۱]

واکنش به محمدجواد لاریجانی

 • از ایشان انتظار نمی رود که بدون سند و مدرک سخن بگوید لذا توصیه می کنم مستندات ادعاهای خود را به افکار عمومی ارائه دهد یا در غیر این صورت با عذرخواهی از دکتر احمدی نژاد و مردم، نشان دهد که به رعایت اصولی اخلاقی پایبند است."
  • واکنش جوانفکر به اظهارات محمدجواد لاریجانی، مرداد ۱۳۹۵[۲]

انتقاد از سخنگوی قوه قضاییه

 • آقای محسنی اژه ای سخنگوی دستگاه قضایی است و به جای پرداختن های غیرقانونی به برخی از پرونده ها، باید افکار عمومی را در جریان چرایی موارد نقض قانون مجازات اسلامی در دستگاه قضایی قرار دهد. از جمله ی این رفتارها آن است که طبق قانون، دادگاه آقای رحیمی موظف بود که رای خود را در جلسه ی آخر یا حداکثر یک هفته پس از آن، انشاء می کرد، اما سئوال این است که با کدام منطق قابل فهم و با گذشت قریب یکصد روز از تشکیل آخرین جلسه ی دادگاه، هنوز هیچ حکمی از آن بیرون نیامده است؟ بدون تردید تاخیر دادگاه در صدور حکم خود، این شائبه را در افکار عمومی به وجود می آورد که آیا در این پرونده اعمال نفوذی صورت گرفته است؟ شائبه ای که زیان آن متوجه اعتبار و منزلت دولت قبل می شود. آیا چنین رفتاری را می توان امری طبیعی تلقی کرد؟!
  • انتقاد جوانفکر از محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه، شهریور ۱۳۹۳[۳]

منابع

Wikipedia-logo-fa.png
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
 1. «یادداشت علی اکبر جوانفکر درباره اظهارات حداد عادل/ دایره جن و ملک!». دولت بهار. بازبینی‌شده در ۸ مارس ۲۰۲۱. 
 2. «واکنش جوانفکر به اظهارات محمدجواد لاریجانی: اسنادش کو؟». عصر ایران. بازبینی‌شده در ۸ مارس ۲۰۲۱. 
 3. «آقای اژه ای، تخلف از قانون چرا! / علی اکبر جوانفکر». انصاف نیوز. بازبینی‌شده در ۸ مارس ۲۰۲۱. 

This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit). Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply. Images, videos and audio are available under their respective licenses. Cover photo is available under CC BY 2.0 license.